سخنرانی دکتر ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان به مناسبت هفته دولت در جمع نمازگزاران نماز جمعه مسجد جامع امام ابوحنیفه سراواندکتر ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان در سومین روز از هفته دولت در جمع نمازگزاران نماز جمعه مسجد جامع امام ابوحنیفه شهرستان سراوان حضور پیدا کرد و به ایراد سخن پرداخت

 
به گزارش روابط عمومی، دکتر ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان در سومین روز از هفته دولت به همراه دکتر میرکزهی معاونت اداری، مالی، جمعی از اعضای هیات علمی، مدیران و کارکنان مجتمع در جمع نمازگزاران نماز جمعه مسجد جامع امام ابوحنیفه شهرستان سراوان حضور پیدا کرد و به ایراد سخن پرداخت.
 
دکتر ریگی ضمن گرامیداشت هفته دولت، این هفته را به دولتمردان و کسانی که به عنوان خادم مردم در دستگاه های اجرایی انجام وظیفه و خدمت می کنند تبریک گفت.
 
وی در ادامه افزود؛ هفته دولت یادآور شهیدان رجایی و باهنر است که در بعد  اخلاقی و رعایت حق و حقوق مردم به عنوان الگو معرفی شدند و در تاریخ انقلاب ماندگار شدند، می باشد.
 
ایشان در ادامه با ارائه گزارش عملکرد یکساله از اقداماتی که در راستای توسعه و رفاه اجتماعی صورت گرفته بود توضیحاتی را در جمع نمازگزاران بیان کرد.
 
دکتر ریگی در سخنانش از سفر معاون حقوقی وزارت عتف،  و خلاصه ایی از عملکرد مجتمع آموزش عالی سراوان را بیان کرد و افزود؛ مجتمع آموزش عالی سراوان تنها مرکز آموزش عالی دولتی در شهرستان سراوان است که با همت و کمک های خیری و مردمی شهرستان و کارمندان ادارات، در بعد احداث بنا و تجهیزات بعنوان دانشکده ی کشاورزی راه اندازی شد و در ادامه از دانشکده کشاورزی به مجتمع آموزش عالی سراوان ارتقا پیدا کرد.
 
ایشان در ادامه گفت، هم اکنون مجتمع آموزش عالی سراوان دارای سه دانشکده ی کشاورزی، فنی و مهندسی و علوم محیطی است و هر ساله حدود ۶۰درصد دانشجویان بومی از نقاط دور سراوان بزرگ که شرایط ادامه تحصیل در منطقه خودشان فراهم شده است به ادامه تحصیل می پردازند.
 
 وی افزود؛ این نعمت بزرگی برای شهرستان است که زمینه تحصیل برای جوانان و دختران مان در شهر خودشان بصورت رایگان فراهم شده و از این بابت باید شاکر خداوند باشیم که فرزندانمان با حداقل هزینه ها در این مرکز دانشگاهی تحصیل می کنند.
 
رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان در ادامه افزود؛ معاونت حقوقی وزارت عتف در اولین روز از هفته ی دولت به شهرستان سراوان سفر کرد و طی جلسه ای با مسئولین، معتمدین و علما از سوی همه سخنرانان خواسته اصلی مردم  در بحث ارتقا مجتمع آموزش عالی به دانشگاه سراوان  مطرح شد.
 
ایشان در در پایان گفت ان شاالله با همت نماینده محترم مردم شریف شهرستان های سراوان بزرگ در مجلس شورای اسلامی و با حمایت و پشتوانه مردم در آینده نزدیک شاهد ارتقا مجتمع به دانشگاه سراوان باشیم که قطعا زمینه ی توسعه آموزش عالی در شهرستان سراوان را در بعد افزایش رشته های تحصیلی با استفاده از پتانسیل خوب شهرستان ، ارتقاء نیروهای انسانی و بهره وری از ظرفیت هایی که در شهرستان داریم افزایش پیدا می کند.

 

جمعه ٤ شهريور ١٤٠١ ١٧:١٣ ١٦٠٢ 99


خروج