بیانیه مجتمع آموزش عالی سراوان در گرامیداشت روز سیزده آبانبیانیه مجتمع آموزش عالی سراوان در گرامیداشت روز سیزده آبان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

استکبار جهانی و در راس آن دولت جنگ طلب آمریکا، شکل گیری حکومتی مردمی و دینی در ایران را آسیبی بزرگ به منافع و هیمنه خود در منطقه خاورمیانه ارزیابی می‌نمود؛ بر این اساس سالها پیش از انقلاب اسلامی با حمایت از دولت جنایت کار پهلوی در مقابل خواست ملت ایران ایستادگی نمود. در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با فتنه انگیزی‌های قومی و نژادی در چهارگوشه کشور و تلاش برای برنامه ریزی کودتا علیه انقلاب اسلامی و نیز با پناه دادن به شاه قاتل نشان داد برخلاف شعار‌های عوام فریبانه خود هیچ ارزشی برای خواست ملت‌ها قائل نیست. البته دولت آمریکا در کمتر از دو قرن در سراسر جهان کارنامه‌ای کم نظیر از جنگ افروزی و جنایت علیه انسان‌ها دارد و از همین رو در جهان و خصوصا منطقه غرب آسیا مغضوب ملت هاست.

بیش از 40سال از اقدام حماسی دانشجویان پیرو خط امام در تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ، آمریکای جهانخوار می‌گذرد و در گذر این سال‌ها هیچ تغییری در سیاست‌ها و رفتار دولت مردان آمریکائی رخ نداده است و امروز نیز به اشکال مختلف به دشمنی خود علیه ملت ایران با تروریسم اقتصادی و سایر ملت‌های مستقل منطقه ادامه می‌دهد. گاهی با ابزار تحریم ظالمانه و گاهی با تلاش برای تضعیف و تجزیه کشور‌های منطقه به سود رژیم کودک کش اسرائیل.

امیدوار کردن مردم به لطف خیالی استکبار جهانی از این پس خیانتی فراموش نشدنی است. امروز همگان فهمیده اند که فریاد «مرگ بر آمریکا» نه از روی احساس و تندروی بلکه از عقلانیت و واقع بینی ناشی شده است. جامعه دانشگاهی مجتمع آموزش عالی سراوان ضمن محکومیت اقدامات جنایتکارانه آمریکا در به آشوب کشیدن خواستهای بحق مردم کشورهای مسلمان عراق و لبنان به آمریکا و دولت های مرتجع منطقه هشدار می دهد که دنباله رو ماجراجویی ها  و سوء استفاده های سیاسی شیطان بزرگ نباشند و شرط برادری و انسانیت را در قبال کشورهای مسلمان بجا اورند، باشد که بخود آیند.

همچنین ما جامعه دانشگاهی مجتمع آموزش عالی سراوان از دستگاههای دیپلماسی کشور میخواهیم که  اجاز ندهند که تجربه‌ی مذاکره بی نتیجه با آمریکا و خیانت های آنها به باد فراموشی سپرده شود.

در پایان ما جامعه دانشگاهی  ضمن گرامی داشت نام و یاد شهدای گرانقدر دانش آموز باردیگر بر امادگی خود در حراست از نظام، کشور و آرمان های انقلاب اسلامی تحت رهبری مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا  حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) تاکید داریم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته                

 

چهارشنبه ١٢ آبان ١٤٠٠ ٢١:٠٩ ١٣٢٠ 228


خروج