بازديد استاندار سیستان و بلوچستان از پروژه هاي سايت جدید مجتمع آموزش عالی سراواناستاندار سیستان و بلوچستان و هیات همراه روز دوشنبه ١٩ مهرماه ١۴٠٠ از پروژه های در حال احداث سایت جدید مجتمع آموزش عالی سراوان بازديد بعمل آورد.

 
 
به گزارش روابط عمومی مجتمع، دکتر حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان و مهندس تجلیلی فرماندار شهرستان سراوان به همراه دکتر ریگی رئيس مجتمع آموزش عالی سراوان و جمعي از مدیران مجتمع و مسئولان استانی از روند پيشرفت اجرائي پروژهای پردیس جدید مجتمع آموزش عالی سراوان بازدید بعمل آورند.
 
دکتر ریگی در این بازدید گفت: با عنایت به لزوم بهره برداری از سایت مجتمع آموزش عالی سراوان نیاز به تکمیل ساختمان های نیمه تمام آموزشی ، پژوهشی و رفاهی در دست احداث می باشد، و در حال حاضر مشکل اصلی جهت استقرار این مرکز دانشگاهی در سایت جدید موضوع تامین اعتبار پروژه آبرسانی و برق رسانی و محوطه سازی می باشد و در صورت تامین و تخصیص به موقع اعتبار لازم می توان تا اواخر سال بخشی از کادر اداری و دانشجویی را در سایت جدید مستقر نمود.
 
دکتر محمد رضا ریگی افزود: ۵ پروژه خیری با حمايت هاي خیران نیک اندیش بصورت مشارکتی در حال احداث می باشد که ٧٠درصد پيشرفت فيزيكي داشته اند و پروژه ساختمان آموزشی ١٢ کلاسه با مشارکت بنیاد علمی فرهنگی قلمچی در دست احداث است و در صورت تخصیص اعتبارات بخش دولتی تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می گیرد.
 
در ادامه دکتر ریگی با اشاره به اتمام پروژهای عمرانی خوابگاههای خواهران و برادران، سلف سرویس و ساختمان چند منظوره و مرکز کامپیوتر ابراز امیداوری کرد با توجه به حائز شرایط بودن به لحاظ تعداد اعضاء هیات علمی، رشته های تحصیلی و زیر ساخت لازم، در آینده نزدیک مجتمع آموزش عالی به دانشگاه سراوان ارتقا یابد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نظر به تازه تاسیس بودن مجتمع آموزش عالی سراوان و پتانسیل های خوب منطقه و شهرستان، امید است با حمایت مسئولین و پیگیری های لازمه از جانب دانشگاه شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر این مرکز دانشگاهی باشیم. 
 
دکتر مدرس خیابانی در ادامه سرمايه گذاري در بخش آموزش را يكي از اولويت هاي مديريت شهرستان عنوان نمود و ارتقاي شاخص آموزشی و دانشگاهی را لازمه پیشرفت این شهرستان دانست و گفت جهت استقرار هر چه سریعتر حوزه های اداری، آموزشی، پژوهشی و دانشجویی در سایت جدید باید حمایت های بیشتری توسط همه ی دستگاه های اجرائی از دانشگاه سراوان صورت پذیرد.
 
در پایان دکتر خیابانی با تاکید به صدور مجوز مرکز رشد دانشگاه سراوان گفت مراکز رشد فناوری از جمله نهادهای تاثیر گذار در زیست‌بوم نوآوری کشور محسوب می‌شوند و این مراکز با پذیرش و حمایت از کسب و کارهای‌نوپا، آنها را برای ورود به صنعت و تجارت آماده می‌کنند که میطلبد ضمن جایابی از فضاهای مازاد سازمان ها و ادارات شهرستان  هر چه سریع تر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه سراوان در فضای مناسبی استقرار یابد.

 

دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠ ١٧:١٧ ١٠٧٦ 205


خروج