جلسه هم اندیشی دانشگاهیان مجتمع آموزش عالی سراوان به مناسبت گرامیداشت ٩ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایتبه مناسبت فرا رسيدن روز گرامیداشت ٩ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و سالروز شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی در محل نمازخانه مجتمع برگزار گردید

 
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی سراوان، به مناسبت فرا رسيدن روز گرامیداشت ٩ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و سالروز شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، با حضور دکتر ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان، حجت الاسلام و المسلمین شیخ مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع، ستوانیکم گسترش مسئول بارزسی سپاه شهرستان، معاونین، جمعی از مدیران و کارکنان در محل نمازخانه مجتمع برگزار گردید و بار دیگر با آرمانهای انقلاب و رهبری تجدید میثاق نمودند و یاد و خاطره سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را زنده کردند.
 
 
در ابتدای مراسم دکتر ریگی رئیس مجتمع، طی سخنانی به اهمیت گرامیداشت ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اشاره نمود.
 
دکتر ریگی افزود: ٩ دی ٨٨ حماسه‌ای بود که به مدد دست قدرت الهی بساط فتنه و فتنه‌گران را در هم پیچید و با تأیید و توفیق الهی، خاری در چشمان و دلهای امیدوار دشمنان داخلی و خارجی نظام اسلامی شد.
 
وی ادامه داد: ملتی که خود را وارث ودیعه گرانبهایی می‌داند که به برکت خون‌های پاک شهدا و رهبری حکیمانه امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به دست آمده و انشاءالله با دست توانای معظم له به محضر حضرت ولی‌عصر (عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) تقدیم خواهد شد و اکنون زنده نگه داشتن این حرکت و حماسه عظیم انقلابی وظیفه‌ای است بر تمامی انسان‌های مومن و بابصیرت.
 
ریگی در ادامه سخنان خود از خصوصیات سردار دلها حاج قاسم سلیمانی این چنین بیان کرد: یکی از شهیدان بزرگ رشید انقلاب  اسلامی سردار سلیمانی است. حاج قاسم سلیمانی فردی مخلص، با محور، ولایت پذیر بود و از شجاعت و بی باکی سردار همگی آگاه هستیم.
 
ریگی افزود: مقام معظم رهبری در خصوص سردار دلها، سردار سلیمانی به عنوان قهرمان ملی، قهرمان امت اسلامی یاد می کند. و این نتیجه اخلاص، صداقت و تقوایی بود که سردار در زندگی خود داشت و سردار سلیمانی به عنوان بک شاخص و الگوی بارز در مسائل اخلاقی، معنوی، معرفتی و یک مدیر جهادی بود.
 
دکتر ریگی در پایان سخنان خود افزود: ان شاء الله خداوند توفیق بدهد که همگی با مطالعه‌ی زندگی این بزرگواران شهداء و شهدایی که در دوران انقلاب اسلامی بودند بتوانیم با اهداف و آرمان هایی که داشته اند آشنا شویم و ادامه دهنده راه این بزرگواران در زندگیمان و مسائل کاری باشیم.
 
 
در ادامه این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شیخ طی سخنانی به اهمیت این روز پرداخت و اشاره نمود که تبعیت از ولایت موجب استحکام پایه های نظام و انقلاب می گردد. مقام معظم رهبری بارها به فضای آزاد نقد و انتقاد اشاره نموده و خود ز حامیان تفکرات نقادی هستند اما در عین حال با قدرت و بصیرت از اصل نظام صیانت خواهند نمود و از یاد و خاطرات سردار دلها حاج قاسم سلیمانی نیز در این خصوص بیان کرد.
 
 
در پایان مراسم بیانیه ای توسط دکتر شاهرخی دبیر هم اندیشی اساتید و عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی سراوان قرائت گردید.

 

دوشنبه ٨ دی ١٣٩٩ ١٤:١٠ ٦٩٣ 93


خروج