برگزاری نشست هم اندیشی اساتید با موضوع نقش دانشگاه در تحقق شعار سال (جهش تولید) در محل سالن اجتماعات مجتمعنشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی در سیزدهم خرداد ماه سال جاری با موضوع نقش دانشگاه در تحقق شعار سال (جهش تولید) در محل سالن اجتماعات مجتمع برگزار گردید

 
به گزارش روابط عمومی مجتمع نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی  در سیزدهم خرداد ماه سال جاری با موضوع نقش دانشگاه در تحقق شعار سال (جهش تولید) در محل سالن اجتماعات مجتمع برگزار گردید.
 
 در ابتدای جلسه حضرت حجت الاسلام میرزایی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع، به مناسبت سالگرد رحلت حضرت امام (ره) مطالبی در خصوص ویژگی‌های شخصیتی حضرت امام و نهضت ایشان ارائه کردند. سپس توسط دبیر هم اندیشی مجتمع شش نکته مهم از بیانات رهبری در باب جهش تولید ارائه گردید.
 
در ادامه نشست، اساتید حاضر در جلسه مطالبی در باب مفهوم جهش، الزامات و راهکارهای رسیدن به جهش تولید، نقش دانشگاهیان در تحقق این شعار تشریح نمودند. از جمله نکات مهم اساتید شامل موانع تولید مثل ضعف قانونی، عدم وجود سرمایه مالی و انسانی، عدم اعتقاد تفکری به این موارد، زمان بر بودن پروژه‌های اخذ مجوز، عدم وجود بازارهای مناسب، عدم حمایت کافی دولت از طرح ها، عدم انگیزه های کافی در مردم به ویژه اساتید برای اجرای پروژه‌های عملیاتی، عدم حمایت از بنگاه های زودبازده، فاصله زیاد بین دانشگاه ها و محیط بیرون و صنعت،کاغذ بازی های فراوان، عدم استفاده از نیروی متخصص و... اساتید حاضر همچنین نزدیک شدن دانشگاه به محیط کار را از راهکارهای تحقق این شعار دانستند.
 
در پایان دکتر ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان گفت همانطور که دانشگاهیان کشور در بحث کرونا توانستند توانمندی خود را نشان دهند، در بحث جهش تولید هم میتوانند موثر باشند.
 
ایشان با ذکر اینکه مجتمع از هر گونه طرح و پروژه ای در راستای جهش تولید و پتانسیل های منطقه  در مجتمع حمایت می شود اظهار امیدواری کردند در نشست های تخصصی بتوانیم در زمینه ی پتانسیل های منطقه یعنی گیاهان دارویی، خرما، صنایع دستی و غیره راهکارهای اجرایی و همکاری مشترک دانشگاه و صنعت را شاهد باشیم.

 

سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩ ١٧:٣٨ ٤٦٤ 280


خروج