سخنرانی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان در مسجد جامع مسکن مهر به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامي ايراندکتر ریگی با حضور در جمع نمازگزاران مسجد جامع مسکن مهر به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامي ايران و ایام الله دهه فجر در خصوص دستاوردهای نظام به ایراد سخن پرداخت

 
به گزارش روابط عمومی مجتمع، دکتر ریگی با حضور در جمع نمازگزاران مسجد جامع مسکن مهر به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامي ايران و ایام الله دهه فجر در خصوص دستاوردهای نظام به ایراد سخن پرداخت.
 
ایشان ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سال پیروزی با شکوه انقلاب اسلامی، ایام دهه فجر را تبربک گفت و در ادامه افزود: مطابق برنامه هایی که هر ساله در چنین ایامی در سطح کشورمان انجام می شود که به هر حال بهره برداری و یا کلنگ زنی از پروژه‌هایی است که در سطح کشور بنا به ضرورت سرمایه گذاری میشود که الحمدالله در سطح شهرستان سراوان هم در دهه فجر امسال 56 پروژه به بهره برداری می رسد که اعتباری در حدود 220 میلیاردریال سرمایه گذاری شده و در حوزه های مختلف از جمله حوزه راه، حوزه تامین آب شرب، حوزه کشاورزی جهت توسعه راههای گلخانه ای، حوزه آبیاری تحت فشار، احداث فضاهای ورزشی،  بحث برق رسانی و همچنین در حوزه صنایع سبک در شهرستان هزینه گردیده و در کنار آن باعث ایجاد اشتغال در شهرستان شده است.
 
دکتر ریگی در ادامه افزود: بنا به وضعیت زیرساخت ها در شهرستان و استان، قطعا این فعالیت ها زمینه لازم برای توسعه شهرستان را در پی نداشته و قطعا لازم است مسئولان در شهرستان و استان توجه بیشتری برای فراهم ساختن زیرساخت ها در شهرستان داشته باشند. که الحمدالله در این دهه اخیر با تاکید مقام معطظم رهبری و پیگیری هایی که دولت داشته دو برنامه کلان در استان در حال انجام است و دو بحث محور توسعه شهر و توسعه سواحل مکران می باشد.
 
وی گفت: رشد اعتبارات در استان بسیار مطلوب بوده و در مقایسه با سال 97  در سال 98 رشد داشته ایم در سال جاری اعتبارات عمرانی نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته و این نوید دهنده این است پروژه هایی که در استان در دست احداث هستند در آینده نزدیک با بهره برداری از این پروژه ها شاهد تحولی عظیم در استان خواهیم بود و ان شاءالله این نگاه ویژه به این شهرستان هم باشد. 
 
در ادامه دکتر ریگی به این نکته اشاره کرد که ما در طول دوره انقلاب اسلامی بویژه در 20 سال اخیر توسعه مراکز آموزش عالی را در سطح کشور داشته ایم و وضعیت علمی کشور در حال حاضر نشانگر این است که کشورمان با رتبه علمی 16 در سطح جهان وضعیت بسیار مطلوبی در برخی از حوزه های علمی بویژه در حوزه پزشکی، هسته ای، هوا و فضا رتبه های شاخصی را در سطح جهانی داریم که نشان می دهد پتانسیل نیروهای متخصص دانشمندهای خوبی را در این حوزه ها داریم.
 
رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان افزود: الحمدالله با نگاه ویژه ای که نظام جمهوری اسلامی به منطقه سراوان داشته است این مراکز آموزش عالی در سطح شهرستان شکل گرفتند و شامل دانشگاه آزاد، پیام نور و مجتمع آموزش عالی سراوان که به عنوان یک مرکز دانشگاهی دولتی در سطح شهرستان سراوان می باشند که این مرکز دانشگاهی با همت مردم در سال 83 به عنوان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی شکل گرفت و با توسعه و افزایش تعداد رشته ها و دانشجویان به مجتمع آموزش عالی سراوان ارتقاء پیدا کرد. این مرکز دانشگاهی با بیش از دو هزار دانشجو دارای 21 رشته تحصیلی و در حوزه تحصیلات تکمیلی دارای دو رشته کارشناسی ارشد می باشد و همیشه روند رو به رشدی داشته و حدود 60 درصد از دانشجویان بومی منطقه می باشند که فراهم شدن زمینه تحصیل و تربیت نیروی انسانی متخصص منطقه گردیده است.
 
ایشان در ادامه گفت: یکی از دغدغه های اصلی جامعه بحث اشتغال فارغ التحصیلان است و در مجتمع آموزش عالی سراوان در قالب مرکز رشد از ایده های خلاقانه و نو آورانه جوانان و کلیه فرهیختگان شهرستان حمایت می کنیم. و از کسانی که ایده ای در راستای ایجاد اشتغال داشته باشند می توانیم در مرکز رشد برای به نتیجه رساندن ایده هایشان کمک کنیم.

 

جمعه ١٨ بهمن ١٣٩٨ ١٦:٣٩ ٤٢٧ 222


خروج