شصت‌وپنجمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آغاز به کار کردحضور دکتر حسن صالح مدیر دانشجویی مجتمع آموزش عالی سراوان در شصت و پنجمین نشست معاونین دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه پیام نور با حضور وزیر محترم علوم، تحقیقات و فن آوری، معاون سازمان و رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور صبح امروز (چهارشنبه) 16 بهمن ماه 98 به میزبانی دانشگاه پیام نور آغاز به کار کرد

 

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی سراوان به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور در آیین افتتاحیه این نشست با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی کشور است، گفت: این دانشگاه هم اکنون با ۴هزار عضو هیئت علمی، ۴۵۰هزار دانشجوی فعال در مقاطع و رشته‌های مختلف در داخل و خارج از کشور فعالیت می‌کند.

 وی افزود: از ۴۵۰هزار دانشجوی مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور ،۶هزار دانشجو در مراکز بین‌الملل و ۱۲هزار نفر نیز از دانشجویان شاهد و ایثارگر هستند.

 رئیس دانشگاه پیام نور، از فعالیت ۹۸۵انجمن علمی، ۳۱۵نشریه دانشجویی در این دانشگاه خبر داد.دکتر زمانی با عنوان اینکه ۲۸۰مخترع در خانواده دانشگاه پیام نور ۹۳۰اختراع را به ثبت رسانده‌اند، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور افتخارات بسیاری را در المپیادهای علمی، فناوری نانو، مسابقاتacm و میادین ورزشی کسب کرده است.

 وی افزود :۱۶۵۰کانون فرهنگی هنری، ۲۹۵کانون هلال احمر دانشجویی و ۲۱۰مرکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه پیام نور سراسر کشور فعال هستند.

 وی به اقدامات مهم دانشگاه برای مهارت‌آموزی و کارآفرینی اشاره کرد و گفت: بستر کارآموزی برای دانشجویان در حال تحصیل دانشگاه پیام نور و کارآفرینی برای دانش‌آموختگان در دو برنامه مستقل و با هدف اشتغالزایی و تضمین شغل آینده جوانان فراهم شده است.

 دکتر زمانی افزود: دفاتر کانون عالی کارفرمایان که تمامی صنوف کشور را پوشش‌دهی می‌کنند، هم اکنون در ۳۱مرکز دانشگاه پیام نور در استان‌ها فعال است و هر دانشجو بر اساس رشته و یا علاقه خود می‌تواند دوره کارآموزی را در صنف مربوطه گذرانده و تخصص لازم را کسب کند.

 رئیس دانشگاه پیام نور تفاهم نامه این دانشگاه با معاونت توسعه روستایی را بستر بسیاری مناسبی برای دانش‌آموختگان دانشگاه پیام نور و همچنین دیگر دانشگاه‌ها دانست و اظهار داشت: این تفاهم‌نامه بر اساس پتانسیل و روند اشتغال‌زایی هر منطقه، دوره‌هایی را با همکاری مدیران کل توسعه روستایی برای دانش‌آموختگان دانشگاهی برگزار می‌کند و دانش‌آموختگان پس از اخذ گواهی می‌توانند از وام ۱۰۰میلیونی باکارمزد ۶درصد برای اشتغال و کارآفرینی برخوردار شوند.

وی از برنامه دانشگاه پیام نور برای توسعه این دوره‌ها در سراسر کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر دوره‌های کارآفرینی در ۷استان به صورت پایلوت آغاز شده و برنامه این است که پس از تحلیل روند برگزاری دوره‌ها بتوانیم در سال آینده آن را در سراسر کشور گسترش دهیم.

وی همچنین از اختصاص وام با کارمزد ۱.۴درصد به کلیه دانشجویان برای پرداخت شهریه خبر داد و گفت: بخشی از هزینه تحصیل در دانشگاه پیام نور در قالب شهریه از دانشجویان اخذ می‌شود و دانشگاه برای دانشجویان این دانشگاه که اغلب از قشر متوسط و محروم هستند، شرایطی را فراهم کرده که برای پرداخت شهریه دغدغه‌ای نداشته باشند.

دکتر زمانی افزود: طبق تفاهم‌نامه‌هایی که دانشگاه پیام نور با بانک‌های مختلف امضا کرده است، کل شهریه دانشجویان با یکبار مراجعه به بانک پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سهم وام صندوق رفاه دانشجویی نیز برای دانشجویان دانشگاه پیام نور افزایش یافته و بنیاد علوی نیز در مناطق محروم، سیل‌زده و زلزله‌زده در کنار دانشگاه قرار گرفت و با پرداخت تسهیلات دغدغه شهریه دانشجویان رفع شد‌.

 

چهارشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٨ ١٩:٣١ ٤٢٤ 145


خروج