برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با محوریت یادواره شهداء دفاع مقدس در مجتمع آموزش عالی سراوانمراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با محوریت یادواره شهداء دفاع مقدس در محل سالن آمفی تئاتر مجتمع برگزار شد

 

بسمه تعالی

به گزارش روابط عمومی مجتمع، مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با محوریت یادواره شهداء دفاع مقدس با حضور دکتر ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان، حجت الاسلام و المسلمین بامری امام جمعه معزز شهرستان، مهندس شهرکی فرماندار شهرستان، روایت گر دفاع مقدس ناخدا یکم عباسعلی محمودی، مسئولان شهرستان، معاونین، مدیران و کارمندان مجتمع در محل سالن اجتماعات مجتمع آموزش عالی سراوان برگزار شد.

دکتر ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان و مدعوین محترم هفته دفاع مقدس و یاد و خاطر شهیدان هشت سال دفاع مقدس گرامی داشت و شروع سال تحصیلی جدید را به دانشجویان و اساتید تبریک گفت.

رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان بیان کرد: هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی جدید متقارن گریده با ایام محرم و فرصت بسیار ارزشمندی است که فرهنگ عاشورایی و فلسفه عاشورا به نسل جوان انتقال داده شود و درسی که از عاشورا گرفته شده درس ترویج فرهنگ ظلم‌ستیزی و اشاعه آزاد‌منشی و امر به معروف و نهی از منکر است.

ایشان در ادامه گفت: آن چیزی که باعث گردید رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس و شهیدان انقلاب اسلامی خون شان را نثار کشور عزیزمان کردند همگی از بینش و شناخت و درسی بود که از عاشورا و پیام امام حسین (ع) گرفته بودند و مطابق آن در مقابل دشمنان ایران و اسلام عمل کردند و مردانه ایستادند و جان خودشان را برای حفظ استقلال و هویت دینی  کشور نثار کردند.

وی گفت: وظیفه ما ادامه دادن راه شهدا می باشد و اهدافی را که آنها دنبال می نمودند را دنبال نمائیم و برای رسیدن به اهداف، لازم است از خانواده شهداء، جانباز، آزادگان و رزمندگانی که هشت سال دفاع مقدس مردانه جنگیدند، تکریم کنیم.

وی بیان کرد: در بخش آموزش، اساتید ما بعنوان هدایت‌گر و روشنگری راه شهدای هشت سال دفاع مقدس، وظیفه دارند تا با تلاش باعث ارتقاء و افزایش بینش دانشجویان در خصوص تاثیر گذاری شهدای دفاع مقدس بر جامعه باشند.

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین بامری، مهندس شهرکی از سخنرانان این مراسم بودند و روایت گر دفاع مقدس ناخدا یکم عباسعلی محمودی خاطراتی از دوران جنگ و هشت سال دفاع مقدس بیان کرد.

در پایان مراسم از خانواده‌ی شهداء، شهید محمدعلی جنگیزائی، محمد ایوب چاکری و دکتر ناصر حسین بر که از خانواده شهداء و کارمند مجتمع می باشد و آقای دکتر حسین جهانتیغ از جانبازان هشت سال دفاع مقدس و جزء اساتید هیأت علمی مجتمع است، با اهداء لوح، تقدیر بعمل آمد.

 

چهارشنبه ٣ مهر ١٣٩٨ ١٤:٤٦ ٢٤٧ 1172


خروج