کد38289 تاریخ انتشار00:29 - 1398/01/02 تعداد بازدید105    

پیام تسلیت دکتر محمد رضا ریگی به مناسبت وفات حضرت زینب (س)

بسمه تعالی
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی سراوان، دکتر محمد رضا ریگی وفات حضرت زینب (س) را تسلیت گفت.
 در متن این پیام آمده است:
 « بسمه تعالی »
زینب علیها السلام دختر على و زهرا علیهم السلام در روز پنجم جمادى الاولى سال پنجم یا ششم هجرت در مدینه منوره دیده به جهان گشود، در پنج ‏سالگى مادر خود را از دست داد و از همان دوران طفولیت ‏با مصیبت آشنا گردید. در دوران عمر با بركت ‏خویش، مشكلات و رنج‏هاى زیادى را متحمل شد، از شهادت پدر و مادر گرفته تا شهادت برادران و فرزندان، و حوادث تلخى چون اسارت و... را تحمل كرد.
زینب کبری (س) در پرتو عنایت و توجه آل عبا بر دشواری ها و سختی ها صبر کرد، رنج ها و مصیبت هایی را تحمل نمود که «اگر بر کوه های استوار و راسخ نازل می شد از هم فرو می پاشید»، بانوی قهرمانی که پس از شهادت امام حسین(ع)، ارائه نهضت عاشورا را به دوش کشید و پرچمدار این قیام بود.
زینب کبری (س) یک نمونه‌ی برجسته‌ی تاریخ است که عظمت حضور یک زن را در یکی از مهمترین مسائل تاریخ نشان میدهد، الگوي راستين حضرت زینب (س)، بانوي دو جهان، حضرت فاطمه (س) مادر وي بود.
برای حضرت زینب القاب فراوانی ذکر کرده اند؛ از جمله آن می توان: «عقیله بنی هاشم»، «ام المصائب »،«عارفه»، «عامله »،«زاهده »،«باکیه»، و «صدیقه صغری» را نام برد.
اینجانب سالروز وفات حضرت زينب کبري (س)، دخت علي مرتضي، پيام آور کربلا، الگوي شکيبايي و تقوا را به تمامی پويندگان راه ولايت و پيروان آن حضرت تسليت عرض می نمایم.

با تشکر محمدرضا ریگی
 
                                                                                           

فرم دریافت نظرات شما
نام شما: ایمیل:
نظر شما:*
سوال:* 3 + 1 =